Poznej minulost svého města

Dovolujeme si Vám představit unikátní projekt  Soukromé střední odborné školy  a Středního odborného učiliště  s. r. o.

„POZNEJ MINULOST SVÉHO MĚSTA“

Projekt se zcela netradiční formou  zaměřuje na dějiny, pověsti, tajemství a historické zajímavosti  města Třebíče.

Autorem projektu a průvodcem v jedné osobě je  zástupce ředitele Soukromé střední odborné školy a Středního odborného učiliště s. r. o. Mgr. Leszek Ciešlak – spisovatel a historik, který je  zároveň vnukem Miroslava Hedbávného, pedagoga  a autora knihy o třebíčských pověstech a zajímavostech.

Vzhledem k dlouhodobé činnosti Mgr. Ciešlaka v oblasti dějin Třebíčska, kdy kromě monografií o dějinách Heraltic (2006), Čechočovic (2008) a Šebkovic (2010) publikoval i řadu studií o třebíčských ceších, je právě on zárukou unikátnosti tohoto projektu, který nabízí i jedinečnou možnost lektorovaného vstupu do okresního archivu a seznámení se s dobovými archiváliemi.

K jednotlivým okruhům jsou vytvořeny pracovní listy s úkoly pro žáky, které jsou přizpůsobeny jejich věku a znalostem, a tím jsou vhodným doplňkem školních vzdělávacích programů.

Doufáme, že Vás náš projekt zaujme a že bude netradičním doplněním Vaší výuky.

Děkujeme a těšíme se na případné setkání v třebíčských středověkých uličkách

Ceník

Okruh č. 1 – Třebíč ve středověku a raném novověku

60,-- Kč / žáka, pedagogický dozor zdarma