Charakteristika oboru

Po úspěšném vykonání závěrečné zkoušky se absolvent oboru truhlář (33-56-H/01) uplatní v praxi ve velkých, středně velkých i malých firmách při vykonávání odborných prací ve výrobě nábytku a zařízení, stavebně truhlářských výrobků, lehkých dřevostaveb, prvků zahradní architektury, sportovních potřeb, hraček, domácích a hospodářských potřeb, obalů, podlahovin a také při opravách a renovacích truhlářských výrobků. Absolvent se rovněž uplatní v oblasti výrobní kontroly, případně i v oblasti kontroly jakosti výrobků, ekonomiky, obchodu a logistiky. V uvedených oblastech se uplatní jak v pozici zaměstnance, tak i v pozici zaměstnavatele při výkonu vlastních podnikatelských aktivit.

Odborný výcvik je realizován v pronajatých prostorách na ulici Fibichova 958 v Třebíči-Borovině.

Dosažený stupeň vzdělání:
  • střední vzdělání s výučním listem

Forma studia:

• 3letá denní - pro zájemce s ukončeným základním vzděláním
  • 1letá denní zkrácená - pro zájemce s ukončeným středním vzděláním zakončeným maturitní zkouškou

Školné:

• 200,-- Kč/měsíc  (hradit lze měsíčně, pololetně i na celý rok za září - červen příslušného školního roku)

Součástí studia je:

• branný seminář
  • výuka v programu Autocad a Solidworks
  • práce v programech Merrick a Woodwop

Nadstandardní možnosti: